| melypisi a întrebat:

am o problema foarte mare am avut o relatie de 3 saptamani a fost primul cu care am facut dragoste, il iubesc enorm in ultima saptamana a vorbit urat cu mine si ne-am despartit, sia cerut iertare in fata mea, voiam sa il iert si acum el e obligat sa plece dincolo 2 luni, nu stiu ce sa fac sa ma impac cu el si sa il astept chiar daca numai am nici eu si nici el incredere sau sa incerc sami refac viata, mi-a aratat ca regreta sia cerut iertare si a plans, eu plang de 2 zile sunt disperata nu stiu ce sa fac, il iubesc enorm si sufar in ambele cazuri ce pot face? va rog ajutati-ma ca nu stiu ce sa mai fac

4 răspunsuri:
| Logout a răspuns:

3 saptamani? Atat de repede? Eu zic sa il astepti si sa incerci sa iti cosntruiesti o noua relatie cu el, bazata pe incredere si respect, explica-i faptul ca nu rvei s-o mai faci cu el atat de rapid. si vezi ce iese. Daca te iubeste, te va astepta, nu?!

| neutrino a răspuns:

Poti sa-l astepti cat doresti tu, el tot numai pentru sex te va dori, ceea ce-i drept, nu-i putin lucru. Asta nu inseamna ca nu poti face sex si cu altcineva pana cand va veni el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acuma, trebuie sa iei in considerare si urmatorul aspect: oare el nu si-a dorit doar sex?
Daca esti sigura ca raspunsul la intrebarea asta e ''nu'', fa ce-ti spune inima.
Lasa ratiunea deoparte si incearca. Plangi de 2 zile, asta e grav. Inseamna ca sentimentele pentru el sunt puternice si iti doresti sa va mai acordati o sansa. Puteti incerca! In fond, totul depinde de voi!
Fii cu ochii-n patru, fii atenta la toate gesturile pe care le face, la vorbele pe care ti le adreseaza, iar apoi, trage o concluzie : ''merita, ori ba?''

Sper sa iei decizia corecta! E foarte greu sa uiti pe cineva la care ai tinut si tii enorm. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 2 luni iti trece, dragoste de asta de 3 saptamani. macar nu ma fa sa rad. si nu zic cu rautatea. daca statai cu el sub acelasi acoperis 5 ani mai ziceam dar. plus daca te oferi asa pe tava dupa 3 saptamani de (iubire) nu vad de ce sar intoarce la tine.
din nou ) fara rautate