| pirla a întrebat:

Am o problema.Ideea e ca parintii mei ma considera mare cand au ei nevoie de mine, dar cand am eu nevoie eu sa ma considere mare nu mai fac asta (nu mai vor). Avem excursie in Grecia cu clasa si nu vor sa ma lase sub pretextul ca sunt prea mica.Cand vor sa fac curat sau chestii de genu spun ca sunt mare si ar trebui sa invat. Ce sa fac? Dau funda celui mai bun raspuns :*

1 răspuns:
| Hace a răspuns:

In primul rand, nu ti-ai specificat varsta. Pentru a face curat nu trebuie sa ai o anumita varsta. Curatenia este o sarcina pentru fiecare, indiferent de varsta. Cat despre excursia in Grecia (care poate implica mai multe riscuri) poti fi considerata inca imatura pentru a avea grija de tine si pentru a te proteja de anumiti factori viciosi!