| mellamela23 a întrebat:

Am o problema ...imi place de un baiat, care mi prieten foarte bun ..Stie ca il plac, dar din pacate nu ma place. A spus ca is ca o sora pentru el, deseori iesim afara si simt oarecum o apropiere fata de el, chiar il iubesc mult! Acu' vreo 2 saptamani el se dadea la alta fata care are prieten si mno l-am ajutat oarecum să fie cu ea. Dar nu a rezolvat nimic. Totusi ce pot să fac eu daca nu ma place? Să incerc să il cuceresc cimva? cum? dau funda:*

Răspuns Câştigător
| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Buna! :*
Daca el nu te place,nu poti sa-l 'obligi' sa te placa sau sa-l cuceresti! Pur si simplu nu are sentimente,el te iubeste,doar ca pe o sora si atat. Mai ales,daca tu l-ai ajutat sa fie impreuna cu o alta fata,iti dai seama ca e complicat.
Oricum multa bafta, poate se va indragosti pana la urma de tine, stii din prietenii se nasc si relatii!winking Oricum tu incearca sa mai cunosti baieti, ca,(,) cu el s-ar putea sa nu mearga o relatie!
Te pup, pa happy funda?

3 răspunsuri:
| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Nu prea ai cum, resemneaza-te. Numai in cazul in care el se desparte de o fata si este foarte suparat atunci poti incerca sa te apropii de el dar nu prea e moral asta

| Lorena7712 a răspuns:

Buna. Din cate ai precizat tu ca nu te pace... Mai bine nu mai incerca. Mai bine ramai in mintea si sufletul lui o persoana draga, decat sa insisti si sa il disperi zi de zi stiind ca el nu te place. Eu zic sa continui sa ii fii ca o sora si sa incerci sa il uiti si sa incepi sa-l vezi doar ca pe un frate. Dragoste cu de-a sila nu se poate iar in cazul tau as lasa-o balta si-as trece la alt capitol din viata mea.
Sper ca te-am ajutat.

| Roxaname a răspuns:

Nu poti sa il obligi sa te iubeasca asta este trebuie sa te obisnuiesti cu gandul ca sunteti doar prieteni incearca sa iti iei gandul de la el si sa te uiti la alti baieti o sa treaca asta este si din preteni puteti deveni iubiti dar din iubiti prieteni nu sper ca te-am ajutat, fundalaughing))