| costin4sept a întrebat:

Am 14 ani si sunt in clasa cu o fata care o plac foarte mult, dar ea are prieten. Stie ca imi place de ea si mi-a spus ca ma considera ca un frate. Ce sa fac? Sa caut alta fata sau sa incerc sa o cuceresc?

Răspuns Câştigător
| ѕოiℓε01 a răspuns:

Eu zic sa mai astepti un pic incercand sa o cuceresti. Uita-te la ea insistent, vorbeste cu ea, tachineaz-o poate poate se indragosteste de tine, iar daca nu merge eu zic sa o uiti si consider-o ca pe o sora. Sper ca te-am ajutat.

4 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Ti-ai cuceri sora mah? Nu fi neobrazat.

| dulcykaLy a răspuns:

Poti incerca sa o cuceresti.dar daca tot iti va zice ca nu va fi nimic intre voi. atunci cauta in alta parte!

| sebywarlord a răspuns:

Treci la alta, ai 14 ani,si la varsta ta o sa mai primesti si refuzuri dar asta nu inseamna ca trebuie sa ramai la aceeasi fata ca un disperat, in primul rand nu merita sa o furi de la tipul ala, numai ca sa vezi ca peste 1 saptamana relatia voastra se darama si nu ramaneti nici prieteni iar saraca fata ramane fara iubit happy treci la altele ca e mai bine, renunta si vei inceta sa o placi, nu mai gandii cu inima, ci cu creierul pentru ca pana la urma creierul e pentru gandire, inima pentru pompat sange happy

| deniy a răspuns:

Pai sa incerci so cuceresti...