| floriana133 a întrebat:

Am o problema mai delicata si am nevoie de niste informatii. Acum cateva zile,ma prosteam pe acasa si am incercat sa fac spagatul. Cand eram mica il mai faceam,dar nu l-am mai repetat de mult timp. Am zis sa ma las cu forta cat mai jos,doar pentru a-l face perfect. A inceput sa ma intepe vaginul si la cateva minute am vazut pete de sange pe chiloti. Am un prieten si,uneori,ma mai excita cu degetul,dar nu baga in interior,doar la suprafata. Imi este foarte frica sa nu mi se fi rupt cumva himenul. Este posibil? Nu am bagat vreodata mana acolo. Poti sa ma ajuti, te rog? Urgent! Multumesc enorm!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din PĂCATE, este foarte posibil să se fi RUPT ( parţial sau total ) membrana himenală :(

Vezi detalii despre HIMEN la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657

Toate cele bune!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din cate stiu, da.Ți s-a cam rupt himenul.Sau este doar o poveste de spus parintilor? Si vrei sa afli de la noi daca este credibila? Sper sa ma insel.

| floriana133 explică (pentru darrio2007):

Daca era o poveste, puteam foarte frumos sa nu mai scriu aici. Speram sa iei in serios asta, pentru ca aveam nevoie de pareri. Stiam ca himenul se rupe doar la contactul sexual. Himenul de poate rupe din orice sau chiar te poti naste fara el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil, poti afla sigur doar daca faci un examen ginecologic.

| horansgang a răspuns:

Nu ti-a zis bunica sau o persoana mai in varsta ca nu e bine sa faci spargatul si sa te fortezi?! mergi la un ginecolog sau discuta cu maica-ta, doamne fereste.

| floriana133 explică (pentru horansgang):

Nu o sa-i spun mamei.