Întrebare recomandată | GoodDay99 a întrebat:

am o problema pentru mine este putin mai mare...sunt cam plinuta niciodata nu mi-a placut cum arat niciodata nu mi-au placut picioarele mele niciodata nu mi-a placut burtica mea si cel mai mult niciodata nu mi-a placut cand ma intalneam cu prietenele mele care arata foarte bine si ma uitam la ele si apoi la mine am avut multe momente cand am spus gata! si m-am apucat de exercitii acasa am avut grija la ce mananc dar am un defect mare: nu am rabdare deloc mereu am vrut sa vad rezultate rapide si ma intristam si imi bagam picioarele in tot cautam fel si fel de remedii pe internet dar nu am vrut sa le incerc pentru ca mama mea care am mare incredere in ea si care a simtit pe pielea ei ce pot face aceste "minuni" care "te slabesc 5 kg pe saptamana" si imi spunea ca poti da jos cateva kg rapid dar dupa te ingrasi dublu iar sportul nu mi-a fost niciodata prieten toata lumea imi spune ca nu sunt grasa si adevarul cam asta e dar sunt foarte incapatanata si pana nu o sa ma vad in oglinda cum vreau eu nu ma las iar problema este ca nu stiu cum tinand cont ca nu am rabdare de saptamana trecuta am inceput din nou cu exercitiile dar in seara asta in timp ce le faceam am simtit ceva ma uitam la picioarele mele si nu stiu ce s-a intamplat dar m-am oprit si am preferat sa va spun problema mea si sa imi spuneti ce ar trebui sa fac decat sa ma las din nou si sa ma ingras din ce in ce mai mult. m-am saturat pur si simplu si sunt sigura ca multe persoane sunt sau au fost in situatia mea si nu au stiut ce sa faca si aveau nevoie de ajutor. m-am saturat sa ma pun seara in pat si sa ma gandesc la cum arat si sa incep sa plang. va rog din tot sufletul sa ma ajutati sunt pierduta. vreau sa slabesc intre 5 si 10 kg ajutati-ma va rog!

11 răspunsuri:
| Sandra2571 a răspuns:

Pai stiu exact cum te simti si nu te judec totusi cred ca ai incercat tot ce se putea adica in afara sa faci mai mult sport si sa nu manaci manacare cu prea multe grasimi nu ai ce se faci(parerea mea) Si s-ar putea sa te fi nascut mai plinuta, nu neaparat ca te ingrasi. totusi nu ar trebui sa-ti fie rusine de tine iar prietenii tai daca iti sunt cu adevarat prieteni nu vor baga de seama acest defect.Alte sfaturi nu prea mai am totusi sper ca te-am ajutat cat de cat...BAFTA :*

| GoodDay99 explică (pentru Sandra2571):

Iti multumesc...multumesc frumos!♥

| Modafen a răspuns:

Alo nu o mai induce in eroare cu alearga toata ziua.Incearca sa nu mai mananci prajeli,grasime si paine. Daca nu iti place sa te plimbi cu rolele, patinoar, bicicleta, alegat, sarit coarda incearca programul "Insanity".Il gasesti pe net.Iar daca vrei sa mai slabesti nu incearca sa te infometezi o sa te ingrasi la lol poate chair mai mult.Cu multa vointa si rabdare poti face orice in viata! Succes!

| GoodDay99 explică (pentru Modafen):

Iti mutumesc din suflet! :*

| GoodDay99 explică (pentru Modafen):

Muuultumesc din suflet!

| Modafen a răspuns (pentru GoodDay99):

Cu placere! Si spor la slabit:d

| mery1934 a răspuns:

In primul rand, toti oamenii sunt frumosi in felul lor, si aceea nu exista un om perfect.Nu te lasa afectata de rautatiile altora! Poate te vezi mai plinuta decat esti.Prietena mea cea mai buna e putin plinuta, dar se crede cea mai grasa si urata persoana din lume, desi nu e adevarat, si se infometeaza si plange foarte des, deci stiu prin ce treci.Chestia e ca stresul favorizeaza ingrasarea,deci trebuie sa nu te mai subestimezi si sa nu te critici,uite-te in oglinda si spune-ti:"sunt frumoasa",pentru ca esti! Poate ca metodele incercate de tine nu sunt asa de bune,si te-au demoralizat,dar exista alte sute de metode pe care le poti incerca,si una sigur va functiona!
Ca si dieta, incearca sa mananci cat mai multe fructe si legume, carne salba(pui si peste), fara prajeli si zahar, si fara multi carbohidrati.Intr-o dieta,cel mai important e sa nu te infometezi,si sa mananci des si putin,de preferabil la ore fixe,deoarece daca organismul tau primeste mancare rar, isi va face rezerve si tot ce vei manca se va depune, dar daca mananci des, corpul tau se va obisnui, va sti ca e hranit regulat si nu-si va mai face rezerve.Chiar daca nu esti prietena prea buna cu sportul, va trebui sa faci un efort, deoarece nu vei putea slabi altfel.Incearca niste exercitii cardio, alearga, mergi pe bicicleta, si ai rabdare! Schimbarea nu se va produce dintr-o data, dar daca vei persevera sunt sigura ca vei reusi.Si nu uita, frumusetea vine din interior! Sper ca sfaturile mele te-au ajutat, iti urez succes! :* :*

| GoodDay99 explică (pentru mery1934):

Iti multumesc din toata inima! raspunsul tau m-a facut sa vars cateva lacrimi! ♥

| mery1934 a răspuns (pentru GoodDay99):

Cu placere!big grin Ma bucur ca te-am putut ajuta.Succes in continuare!:*

| kazmir a răspuns:

IN speranta ca vrei sa auzi si un raspuns mai subiectiv, romanul de l-ai scris tu acolo nu te ajuta cu nimic, doar te incurca.
In primul rand, plecand de la ce cunoastem, adica faptul ca esti grasa iar lumea/prietenii deja au in capul lor o porecla formata despre tine cum ar fi " dulapior " sau " oink ".
Al doilea pas, este sa faci ceva in privinta asta. Asta nu se face cu ceaiuri, sau alte metode pentru oameni lenesi ( grasi ).
Asa ca pune mana si fa un abonament la sala, sau alearga toata ziua prin parc, urca scari, fai abdomene, bea apa multa.
Cu alte cuvine, transpira, transpira, transpira.
In fiecare zi, aduti aminte ca esti grasa, si trebuie sa slabesti.
Cu un comportament activ, in maxim 2 luni o sa incpai in rochita de ti-o doresti atat de mult dar care iti e frica sa o probezi pentru ca nu ai avea loc in ea.
Bafta

| GoodDay99 explică (pentru kazmir):

Multumesc frumos! ♥