| cristina_3162 a întrebat:

Buna am o problema si sper ca ma puteti ajuta cu un sfat. ii o poveste lunga si incerc sa o scurtez. acum un an prietenu la colega mea de camera s-a dat la mine si am ajuns la certuri urate, ea s-a mutat de la mine si nu am mai auzit nimic de ea si de prietenu ei pana acum 2 luni. cand prietenu ei a intrat pe mess pe mine si mea spus ca s-a despartit de ea ca niciodata nu la putut ierta pentru ce a facut ( ca s-a dat la mine). si de o luna jumate sunt cu el. problema e ca cu fosta mea colega de camera o stat 3 ani. sufera mult dupa ea dar zice ca nu se vor impaca niciodata. din fericire ne intelegm DESTUL de bine. atat, eu sufar dupa cineva ( o reletia esuata), cat si el. diferenta este ca eu am inceput sa uit si sa depasesc momentu dar el nu. ce credeti ar trebui sa continui cu el? sau nu am nici o sansa sa il fac sa o uite? de multe ori am impresia ca imi pierd timpu degeaba. si poate ajung sa investesc sentimente si intr-un final sa imi zica ca nu o pututo uita si se termina totu. alteori am impresia ca chiar am schimbat ceva, si ca daca ma straduiesc o sa reusesc sa fac sa o uite... voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| smile a răspuns:

Daca ti la el nu pune capat relatie.Sti si tu... o persoana iubita o poti uita mai greu cu timpul poate daca na uita-o pana acum o va face in viitor.

3 răspunsuri:
| cosmina05 a răspuns:

Nu trebuie sa renunti. mi-e mi-a luat doua luni ca sa-l fac pe actualul prieten sa uite de fosta cu care a stat 2 ani.trebuie sa ai rabdare si sa nu-i arunci in fata despre fosta. evita discutiile despre ea

| UPSsss a răspuns:

Depinde foarte mult de ceea ce simti pentru el! dar imi este greu sa cred ca se va poate face ceva ...cum poti trai cu gandul asta cum poti sta langa el cand sti ca daca fosta il va ierta el se va intoarce in genunchi la ea! mai bine lasa-l si incerca sa gasesti pe cineva care sa te aprecieze si sa te iubeasca numai pe tine!

| Georgyana_7314 a răspuns:

Nu ar trebui sa renunti la el daca il placi lupta pentru cu timpul o va uita si se va gandi doar la tine nu ii mai aminti de ea si poate nu se va mai gandi la ea...:-p