| Inimadeinima a întrebat:

Buna,am o problema sunt foarte geloasa.
Cand ma intalnesc cu prietenul meu ma enervez tot timpul, ii iau telefonul si ma uit in agenda acum. Cand ne-am vazut i-am sters cateva numere din telefon erau niste fete si nu-mi spunea cine sunt.Sterge si mesajele din telefon.Dar tocmai am aflat ca vorbeste cu una sa se intalneasca ce sa fac?! I-am spus ca el se ascunde de mine si tot imi spune ca nu este adevarat.Ce sa fac?
Cu fata cu care a vorbit sa se intalneasca am vorbit cu ea si am luat conversatia cu ei acum cand ne vom vedea vreau sa-i iau arat ca o am!
crying(

6 răspunsuri:
| Rose123 a răspuns:

Doamne...deja suna infricosator. Pe langa faptul ca esti geloasa,esti si obsedata de control. Pe langa faptul ca te uiti in telefonul lui si ii citesti mereu mesajele, mai si intervii stergand contacte! Cum crezi ca ar recunoaste vreodata ca face lucruri pe la spatele tau? Vazandu-te asa de disperata, va face tot posibilul sa scape de sub controlul tau. Nimanui nu ii place sa fie urmarit si stresat non-stop. Opreste-te! Ii indepartezi pe ceilalti de langa tine! Pune-te tu in locul celor pe care ii controlezi si intreaba-te cum te-ai simti daca cineva nu ar avea incredere in tine si s-ar simti obligat sa te verifice mereu. Nu te-ai simti frustrata, subestimata ca acel cineva nu te considera suficient de matura incat sa te lase sa-ti traiesti viata? Iti place sa fii supusa la interogatorii sau sa se intervina in agenda ta telefonica? Sa ti se ceara explicatii in legatura cu fiecare persoana de sex opus cu care vorbesti?
Nu prea cred ca iti place.
Iar ce tie nu iti place, altuia nu-i face!
Incearca sa te schimbi si sa-ti tii sub control aceasta dorinta de a stii tot ce face el. Esti prea tanara ca sa fii obsedata.
Probabil ca tot ceea ce am spus mai sus suna dur. Este bine ca ti-ai dat seama ca ai o problema si ca ceri ajutor! Acesta este intotdeauna primul pas spre rezolvarea unei probleme!
Multa bafta! :-)

| andru10best a răspuns:

Ai o problema serioasa. O sa ramai singura daca nu te schimbi. Il indepartezi si datorita comportamentului tau este normal sa plece la alta.
Acorda-i incredere si totul o sa fie super bine.

| En3Rgi a răspuns:

Ascultal pe DeadlyRose.Stie ce zice.

| Andreeac33 a răspuns:

Nu trebuia sa ii stergi numerele alea din telefon, esti prea posesiva.Lasa-l sa se intalneasca cu tipa aia iar dupa vorbiti despre asta ca doi adulti. Daca continua sa te dezamageasca, plateste-i cu aceeasi moneda. Daca nu merge relatia, pune capat.A fost doar o mica atractie care a fost dusa prea departe poate, va trece.Capu' sus!

| DeadlyRose a răspuns:

Ce sa faci? sfatul meu e sa il urmaresti. sa vezi ce face. cu cine se intalneste. iar daca te inseala. poti sa ii dai papuci.

| AlexHaiduc a răspuns:

Singura solutie nu mai fi geloasa pnt ca il streseziwinking