| bossassbitch a întrebat:

am o problema. tocmai mi-am descarcat photoscape si imi cerea sa instalez o chestie numita "ask home page". si am descarcat si chestia aia... si de atunci laptopul mi se blocheaza si imi apar tot felul de reclame pe ecran cand sunt pe o pagina. si nu gasesc chestia aia la descarcari ca s-o dezinstalez. habar n-am ce e. ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| NH4OH a răspuns:

Salut.
Și eu am pățit aceeași problemă.
Păi, acel ask. este exact un home page care-ți apare în loc de Google sau ceva de genul. Mie mi-a dispărut între timp, pățeam la fel ca tine. Fii sigură că are viruși, iar poate tu nu ai un Anti-virus prea bun. Eu am, așa că mi-a dispărut. Încearcă să downloadezi Anti-virusul Avira, este free.
Succes.
Fundă?

| bossassbitch explică (pentru NH4OH):

Si daca imi instalez antivirusul ala imi dispar reclamele si toate chestiile alea? :333

| NH4OH a răspuns (pentru bossassbitch):

Da, cel mai mult posibil.

5 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Salut. :))

Chestia aia "ask home page" este un motou ( pagina ) de pornire si cautare la fel ca Google.

Depinde ce browser ai.
De exemplu la Chrome intri in Setari iti apare undeva 3 casute de bifat exact cum intri.

Undeva scrie asa :

[]Continuă de unde am rămas
[]Deschide pagina de start
[]Deschide o pagină specifică sau un set de pagini
Stabiliți paginile

Bifezi : []Deschide o pagină specifică sau un set de pagini dai click pe " Seteaza paginile " iar acolo scrii www.google.ro si dai ENTER.

Sper ca te-am ajutat.

| bossassbitch explică (pentru kar1GaNNN):

Si daca am Mozilla Firefox? :3

| kar1GaNNN a răspuns (pentru bossassbitch):

E tot aceeasi cheste, trebuie sa setezi paginile( din Setari ) care vrei sa ti se deschida prima data la fel cum e Google.