| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am primit un plic de la metropolitan life si habar n-am ce e, nu am auzit si nu mi-am facut cont pe asa ceva. Sunt minora si e ceva legat de pensii sau ceva puteti sa ma ajutati? Sunt foarte panicata.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ignora acest plic, este promotional sau cu diverse reclama ca sa te atraga sa subscrii la ei.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Dar imi zice ca am dovandit calitatea de participant la contul de pensii, ma sperie nu stiu ce am facut

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Este SCAM, daca ai habar ce este acela.
Cum sa ai calitatea de participant la pensie, acand tu esti inca copil minor?
Tu nu vezi ca-s chestii false, special care sa te atraga sa citesti si sa completezi cu datele personale?
Tu nu ai facut nimic, inca, probabil ti-ai dat numele si adresa pe cine stie ce site-uri si datele tale personale au fost vandute unor companii care fac scam si trimit asemeena scrisori.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Si ce sa fac, chiar nu stiu

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ignora scrisoarea si arunc-o la gunoi!
Tu chiar nu intelegi ca esti minora si nu ai cum sa participi la un fond de pensii?