| capoi a întrebat:

Salut, ma numesc Eduard, si lucrez online fara contract sau carte de munca sau orice. Astazi am primit de la Metropolitan life niste foi care spun ca am fost repartizat aleatoriu de catre fondul de pensii privat de la ei, cica sunt platitor la C.A.S si ca nu am aderat la un fond de pensii. Ce e asta? trebuie sa platesc ceva? sunt obligat? in *** am 18 ani facuti in octombrie anul asta

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pentru cine lucrezi online? Ai fost angajat cu forme in trecut?

| sweetys a răspuns:

Eu zic sa suni la ei si sa le spui situatia si ei iti vor explica ce e de facut. Nu cred ca pe aici o sa gasesti pe cineva in masura sa iti explice.

| capoi explică (pentru sweetys):

Le-am trimis un mail. vad acolo