| AnaMaariaa1996 a întrebat:

Am probleme cu o masea, daca ma puteti ajuta. Mi s-a spart un colt dintr-una din maselele de jos (coltul m-a durat si s-a rupt). Acum maseaua nu mai ma doare absolut deloc dar am o pata mica negra pe ea (cred ca este carie). Ideea e ca imi este foarte frica de dentist. ultima oara cand am mers am ramas traumatizata am plecat plangand din cabinet 4 ore de stat de scaun + 3 4 injectii m-a operat. Intrebarea mea este : credeti ca maseaua ma va mai durea? va ajunge la nerv tinand cont ca, coltul,, dureros" s-a rupt? cred ca am facut fobie mi-e groaza sa merg la dentist.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

Poate iti este groaza, dar dentistul e cea mai buna solutie. Poate iti e frica, dar trebuie sa faci ce e cel mai bine pentru tine.

| MaryyyyyyA a răspuns:

Spera ca nu o sa te doara sa nu te duci la dentist si te cred si mie mi-e frica de dentist