| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Am revenit cu o problemă, dar pe care o consider super complicată. Eu și o colegă de clasă nu ne mai înțelegem deloc bine. Am aflat că mereu caută subiect de bârfă despre mine și ne urâm. Problema e că în urmă cu doi ani, într-o vară, am fost împreună cu un coleg de clasă, dar ea a fost singura căreia i-am spus, ceilalți colegi nici până în prezent nu știu, ceea ce e bine. Ce nu e bine e că această colegă s-a aliat cu alte bârfitoare și nu vreau să spună ea acum tuturor despre relația asta pentru că nu m-as mai simti nici eu bine in grupul prezent de prieteni si alte motive personale. Eu ma gandeam sa ii spun acestei fete ca de fapt baiatul respectiv plăcea pe alta fata din clasa si ca relația a fost o minciuna ca sa o faca pe una geloasă, dar imi e si teama ca daca ii zic asta ea poate sa-si amintească relatia si sa zică, în caz ca uitase. Ati mai trecut prin situatii de genul? Cum pot sa evit problema asta definitiv ca n-am chef de drama acum pe final de liceu.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acum pe final de liceu, chiar că ai o problemă, dacă te preocupă bârfele.

| Andrei4455 a răspuns:

Pentru început, totul o să treacă, nu ți mai face griji pentru banalități din liceu, bucură te că ești încă tânără și dacă le spune acelor colege ca ai fost împreună cu băiatul acela ce mare chestie? Fii mândră de ceea ce ești nu ar trebui ca fericirea și starea ta să depindă de niște bârfitoare care se cred mari vedete când colo sunt niște pițipoance fără un gram de inteligență, ieși din grupul lor toxic și vezi ți de bac, oricum numai familia contează, totuși dacă reușești încearcă sa te împaci cu ea, dacă nu evită acel grup cât de mult posibil, succes!

| Capsi a răspuns (pentru Andrei4455):

Totul e din cauza ca nici eu nu sunt prea mandra ca am fost cu baiatul acela, nu stiu ce am vazut la el, iar daca ele aduc ceva din trecut ar fi chiar culmea totusi. Mersi de sfat, o sa tin cont.

| Idk0lol a răspuns:

O santajezi cu ceva cu poze sau chestii de genul si daca afla cineva gasesti ceva mai rau si le zicihee hee))

| Capsi a răspuns (pentru Idk0lol):

Sincer chiar am cateva poze si conversații pe care abia astept sa le expun laughing