| Diana_1599 a întrebat:

am si eu 2 intrebari la economie ca tema :
1) cARE ESTE INTERDEPEDNDENTA dintre pregatirea economica de specialitate si cultura economica
2) omul de stiinta din domeniul economiei poate fi considerat independent in raport cu propriile interese?, astept parerile voastre
FUNDA MAREEE big grin :*

Răspuns Câştigător
| cornel a răspuns:

Pregatirea economica de specialitate este liceul si facultatea eventual.

cultura economica este acea cultura care o capeti intr-un magazin.

experienta aceea care o faci timp de 2 3 ani.depinde unde.

omul nu poate fi considerat independent pentru ca statul iti da drepturi dar restranse.

propriile interese nu sunt asa de mari.nu poti sa faci orice.

2 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

Iti place economia?

| cornel a răspuns:

Id meu sa vorbim despre comert. daca te intereseaza.pa-pa

cornel_sefuu7