| SweetPrinces a întrebat:

? Eu am trecut prin foarte multe cumpane, m-a lovit masina de nu stiu cate ori, era sa ma inec de multe ori si nici acum nu stiu cum am ajuns la mal din mijlocu apei, am cazut de la etaju 2, am avut un accident de masina ne-am rastogolit cu masina prin padure, la sofer ia intrat volanu in bazin si a muritcrying(inainte sa ma urc in acea masina am simtit de 3 ori cum cineva ma trage de mana, m-am uitat in spatele meu sa vad cine ma trage dar nu era nimeni langa mine, nu ma lasa sa ma urc in masina nu am sa uit asta niciodata, de atunci imi este frica cand ma urc in masina stau f incordata mi se face rau, nu stiu Cum sa fac sa ies din starea asta? sa nu mai stau cu frica ca se va intampla din nou.pls am nevoie de ajutor

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Ai primit raspunsul corect, psihiatru, pentru ca poti avea stari de atac de panica numai la vederea unui bloc sau a unei masini. Iar in ceea ce priveste chestia cu mana, cred in asa ceva, chiar mie mi s-a intamplat de multe ori, ultima data, vineri. Din cate am mai citit se pare ca persoanele care au suferit un soc, sunt capabile sa perceapa un pericol care ar putea avea loc in viitor.

3 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Vorbeste cu un psiholog.Serioshappy. Ai ramas cu traume.

| SweetPrinces explică:

Va multumesc din suflet pentru sfaturihappy gigiro ai dreptate eu intotdeauna simt cand se intampla ceva rau mie sau familiei mele, am stiut si am visat ca va muri bunicu meu si unchiul meu si in 5-6 luni au murit amandoisad si faza cu mana mi s-a intamplat mai multe nu neaparat cu mana. dar nu am zis la nimeni nimic ca nu vreau sa ma creada o nebuna sau ca exagerez mersi,happy ceau

| florin_7920 a răspuns:

Cere ajutor specializat in astfel de situaţi, cred ca e cea mai buna soluţie aşa.