| Zoya333 a întrebat:

Buna!happy Am si eu o intrebare!big grin sunt in italia din clasa a 3 si vreau sa ma mult la liceu in ROMANIA... ce documente ar trebui?
parinti mei au sunat si la ministerul educatiei... dar nu le-au spus daca trebuie si toate notele de aici!

4 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Draga mea, in primul rand daca doresti sa te muti la un liceu din Romania, va trebui sa dai examen la cam multe materii pentru a putea sa te inscrii la un liceu de aici, in primul rand va trebui sa dai examen la Limba si Literatura Romana, va trebui sa aduci foile matricole din decursul anilor de studiu din Italia, aici le vei legaliza, iti trebuie cite doua copii de fiecare, deoarece faci doua dosare, unul pentru liceul care optezi si unul pentru Inspectoratul Scolar, care va trimite dosarul spre aprobare la Ministerul Invatamintului.Doua copii dupa foaia matricola originala din Itali, doua copii traduse si legalizate dupa foaia matricola, doua copii dupa cartile de identitate al ambilor parinti, doua copii dupa cartea de identitate a ta si doua copii dupa certificatul tau de nastere, doua cereri in care soliciti inscrierea la liceul respectiv, iar pentru dosarul de inscriere la liceu va trebui sa adaugi fisa medicala, cu vaccinarile.Iti zic din sursa sigura deoarece am lucrat in invatamant si stiu care sint cerintele.Iti doresc multa bafta si noroc.

| Zoya333 explică:

"mlm"... draga mea, sau dragu' meO! ma amuzi chiar ff multrolling on the floor
daca nu stii dc *** vb? happy am pus o intrebare si asi dori un raspuns de la cei care stiu! NU TRB SA DAU NICI UN EXZAMEN IN ROMANIA, deOarce il dau aici! si in rOmania nu trebuiewinking
Asa este o lege... te baga obligatoriul la profilul ce vreihappy

hee hee te-as ruga frumos sa nu mai raspunzi daca nu stii ce pnm vorbesty. ok'? te poplaughing)

| kayura a răspuns:

Normal ca trebuie si carnetul de note si ceva de la director ca ai fost la acea scoala.Altfel cum ai intra la liceu? Alte documente nu stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caut-o pe dulce, si ea pleaca in romania la scoala si stie ce iti trebuie. dulce-este pe locul 45 in rank.iti trebuie si foaia matricola de la scoala care esti.