| AndreiVlD a întrebat:

Buna!
Am și eu o întrebarelaughing intru în clasa a XII-a și vreau sa ma transfer la un alt liceu pe același profil și am fost la liceul respectiv și mi-au lăsat de înțeles că de ce nu am venit mai devreme și am așteptat pana în clasa a-XII-a sa ma transfer ca nu o să mă acomodez cu colegii etc. Media au spus ca este buna și ca să vin pe 2 August că atunci se fac transferurile.Motivul pentru care ma mut este ca liceul la care sunt este la aproximativ 40km de mine iar celalalt la doar 18 și cum s-a scumpit și carburantul este mai greu acum cu naveta laughing. Întrebarea mea este credeți ca exista vreo șansă să nu mă accepte chiar dacă am media bună sau sa ma îndrept spre alt liceu la care ar trebui să schimb profilul?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca exista sansa sa se faca transferul. Nu te mai stresa din atata lucru!

Am un singur sfat sa-ti dau: pune mana si invata pe rupte anul asta, ca de el depinde mediile de la scoala asta, BAC-ul si prima impresie, fata de profesori si colegi.

Spor la invatat in noul an scolar si succes la BAC!

| AndreiVlD explică (pentru Violleta2022):

Asa o sa fac? Mulțumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca o sa-ti aprobe transferul, avand in vedere ca te apropii de domiciliu.
Este greu daca schimbi profilul, va trebui sa sustii examene de diferente si daca nu reusesti transferul se anuleaza.

| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă ai medie buna, te accepta fără probleme.