| Bogdana a întrebat:

am si eu o intrebare:Stie cineva ce inseamna cuvantul "Cadilliac"(engleza), am cautat si in dictionar si pe google translate si nimic.Ms mult.

Răspuns Câştigător
| anka a răspuns:

Cadillac este un nume propriu francez care se poate referi la:
* Antoine Laumet de La Mothe, sieur de Cadillac, 1658 - 1730, militar și explorator francez, fondator al orașului Detroit, Michigan.
* Cadillac, oraș în statul american Michigan.
* Cadillac Mountain, cel mai înalt punct de pe coasta de est a Statelor Unite ale Americii, situat pe insula Mount Desert Island, Maine, una dintre cele mai mari insule ale SUA.
* Cadillac (automobil), marcă de vehicule de lux, fondată în 1903 de Henry M. Leland, actualmente parte a concernului General Motors.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o masina americana foarte folosita de negri.

| ciocolata_expirata a răspuns:

E o marca de masinilaughing