| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema care ma nelinisteste.

De ce dimineata cand ma trezesc am un abdomen plat frumos iar dupa ce mananc cv sau chiar si dupa ce beau apa se umfla enorm?

Balonat nu stiu daca sunt pentru ca nu simp mai nimic.

Stiti care ar putea fi problema?

PS:Ma scuzati pentru categorie.

4 răspunsuri:
| Emmeii a răspuns:

Bună.

Aceeaşi problemă o am şi eu şi o prietenă de-a mea. Eu una nu fac sport, am zile în care mai fac câte ceva ca să nu mă îngraş, însă în ultimele zile am făcut double leg lifts : http://www.dmagazine.com/Media/PublishingTitles/bikini2.jpg, pentru lower abs și acum e mai plat, chiar și după ce mănânc și beau apă.

Știu că nu ți-am prea răspuns la întrebare. Sorry.

Pa pa.

Răspuns utilizator avertizat
| frysculitza a răspuns:

Este, intr-un fel, normal sa se mareasca volumul dupa ce consumi ceva. unde crezi ca sta mancarea respectiva? stomacul se dilata daca mananci mai mult si se mareste volumul abdomenului. incearca sa mananci si sa bei in portii multe si mici, nu mari si putine.
Daca, insa, stii ca nu mananci mult si se umfla abdomenul fara motiv, ai putea avea niste sensibilitati la alimente (ex. intoleranta la lactoza, colon iritabil, etc)