| gabytza_7109 a întrebat:

Buna am si eu o problema. De ieri am mancarimi in zona genitala si am o secretie alba putin mai groasa decat de obicei(nu curge din abundenta). Ce trebuie sa fac in aceasta situatie?

Răspuns Câştigător
| catthshshshs a răspuns:

Ma gandesc ca e de la perioada de ovulatie. Dar sa nu fie vorba de o infectie, cum e candidoza.Cauta pe net despre asta. Fa spalaturi cu bicarbonat de sodiu in zona exterioara.Si eu am patit si era mult mai grav si mi-a trecut. Dizova o lingurita de bicarbonat de sodiu alimentar intr-un litru de apa calduta. Sau merge si cu ceai de galbenele sau musetel. Multa sanatate iti doresc!
Daca vezi ca se agraveaza si nu trece, mergi la medicul specialist.

4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un consult ginecologic, care dupa investigatiile de rigoare, iti pune un diagnostic corect, apoi iti va prescrie tratamentul adecvat. Sanatate maxima!

| cretzufinish a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema. Cred ca ai o cistita (raceala la ovare). Mergi la farmacie si ia-ti niste pliculete de uricol, fa-ti ceai si bea-l. E antiseptic. Te mai poti spala in acea zona cu ceai de musetel. Daca persista mai mult de 3 zile mergi la un medic de specialitate. Multa sanatate.

| emilia21 a răspuns:

Fuguta la medicul ginecolog, se poate sa ai o infectie serioasa.nu te mai gandi si du-te cat mai repede. I-ati trimitere de la doctorul de familie ca sa nu platesti consultatia, multa sanatate!

| bambollaazarya a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la doctor si sigur ai cistita dar sa nu cumva sa lasi asa pentru ca de la multe raceli netratate poti sa faci anexita si e f periculos. cel mai bine e sa fugi chiar si maine! succes si nu te speria ca nu e grav