| Tweety_2800 a întrebat:

Am si eu o problema foarte urgenta! Cineva a facut un profil de facebook in care a folosit numele meu, fotografiile mele si pe pagina de profil a scris cuvinte obscene cu tenta sexuala.Cum pot sa blochez acest profil astfel incat sa nu-l mai poata folosi si sa nu-l mai poata vedea nimeni? Va rog sa ma ajutati! Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Raportezi acel utilizator doar si facebook are un admin si se va ocupa de el.

3 răspunsuri:
| klau123ful a răspuns:

Pai
contacteaza un haker
fundita?

| Tweety_2800 explică:

Pentru a se intelege mai bine o sa fiu mai explicita.Fostul meu prieten nu poate suporta ideea ca a fost parasit, iar acum incearca prin orice metoda sa-mi rau.Acum cateva zile cand imi verificam notificarile pe contul meu de facebook, am primit friend request de la un profil care era facut tot pe numele meu si avea fotografii cu mine si asa cum am mai spus pe pagina profilului a scris doar chestii foarte vulgare despre mine.Am blocat acel profil, dar problema este ca le apare in continuare prietenilor mei la friend request.Cum pot sa fac sa blochez pentru totdeauna acel profil si sa nu-l mai poata vedea nimeni?

| Tweety_2800 explică:

Multumesc Iceman, dar problema mea prioritara este cum sa blochez acel profil cu pozele mele si continutul acela vulgar sa nu-l mai vada nimeni, deoarece scopul acelui profil este de a-mi strica mie imaginea?