| Simplyy a întrebat:

Cineva si-a facut facebook cu numele meu si fotografiile mele. Imi face foarte multe probleme. Cum fac sa ii sterg facebook-ul?

2 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

Il raportezi. Daca cei de la Facebook considera ca "ai un caz" iti vor cere sa faci o fotografie unui act oficial care sa dovedeasca ca tu esti persoana in cauza. Daca faci asta, contul raportat de catre tine va fi inchis.

| RoseOfTheFire a răspuns:

Nu poti sa ii stergi pagina de facebook asta daca nu esti vreun hacker, tot ce poti face este sa il raportezi cum ca cineva se da drept tine si ti-a furat pozele.