| Justhope99 a întrebat:

Bună, am o problemă.
Cineva a făcut un cont de Facebook cu numele meu, fotografiile mele și vorbește cu prietenii mei ca și Cum aș fi eu. Exista vreo posibilitate sa îi închid contul?
Va rog ajutați-mă.
Dau fundita.

1 răspuns:
| RareşTPUro a răspuns:

Mergi la respectivul profil, apesi pe acele trei puncte [...] aflat langa "Mesaj" si dai click pe "Raporteaza", bifezi punctul 2: "Raporteaza acest cont" si din nou apesi pe punctul 2: "Această cronologie şi-a asumat identitatea mea sau a unei persoane pe care o cunosc" pe urma bifezi "A mea", pe urma dai "Trimite la Facebook pentru revizuire". Asta este tot. Pe urma astepti un raspuns de la ei, daca au sters sau nu profilul clona.