| Star99 a întrebat:

Am si eu o problema....imi place de cineva si am aflat de la o prietena care l-a intrebat ca nu ma place iar acum prietena mea vrea sa il intreb daca vrea sa se puna cu ea. ce sa fac? ma gandesc numai la ce este mai rau deoarece mi-e frica sa nu zica da iar eu sa sufar mai incolo. puteti sa imi dati un sfat?

Răspuns Câştigător
| deutza98ubire a răspuns:

Am trecut si eu prin asta crede-ma daca ai aflat ca el nu te place ar fi bine sa o lasi pe prietena ta sa fie cu el si u sa incerci sa il uiti altfel o sa suferi mult sau o alta solutie ar fi sa vorbesti tu cu el si sa il intrebi daca te place te-ai gandit ca prietene ta putea sa iti spuna ceva care nu e adevarat nu zic ca e usor dar trebuie sa incerci si asta daca vrei sa afli adevarul pa
ma bucur ca te-am ajutat

| Star99 explică (pentru deutza98ubire):

Ma gandesc si la asta ca prietena mea sa nu il fii intrebat deoarece ii placea si ei de el... o sa imi fac curaj si sa vorbesc cu el despre asta....multumesc pentru sfaturi

2 răspunsuri:
| MiniHeart a răspuns:

Dacă nu te place, ar fi mai bine să nu insiști... Las-o pe prietena ta să fie cu el, iar tu incearcă să iți gasești pe altcineva, așa poți uita mai repede. Am trecut și eu printr-o chestie de-asta. Sper să iți fie de folos răspunsul meu.:*