| Lory_Lorytha_1996 a întrebat:

am si eu o problema...m-am mutat la prietenul meu cat de kurand si parintii mmei nu sunt in tara si nu sunt de akord cu asta.el are 24 de ani..si parintii mei au sunat la protectia copilului si eu m-am dus la politi si mi-a zis ca pot da o declaratie cum ca stau cu el de buna voie..si eu nu vreau sa ma intorc la parinti pentru ca ei m-au amenintat cu bataia si am avut o kopìlarie urata pentru ca m-a bateau..kredeti ca am vreo sansa sa raman cu prietenu? ce pot sa fac in privinta asta? multumesc

3 răspunsuri:
| Vladuthz a răspuns:

Bai sincer sa fiu la 16 ani sa te muti cu unul de 24 de ani mi se pare, cum sa zic, mult prea deplasat thinking Cel mai bine te-ai intoarce acasa la parintii tai, si cere-ti scuze pentru,, prostia" care ai facut-o. Gandeste-te ca pe viitor pot aparea probleme, iar prietenul tau poate nu va fi chiar asa de ingaduitor si te va sprijini asa cum o fac parintii in momentul actual.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti minora nu ai nicio sansa. Poate te au batut ei, dar acum iti vor binele, la 16 ani ai tai nu stii ce faci.

| spoiledcat a răspuns:

Daca esti minora nu prea ai sanse...