| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema mai veche...
Matusa mea lucreaza in Italia, iar acum este in Romania, vine in fiecare vacanta de vara, dar acum a mai venit o data in aceasta perioada, pentru ca a avut o mica problema de rezolvat.
De fiecare data cand vine eu sunt foarte bucuroasa, si cand pleaca nu ma simt deloc bine. Imi vine tot timpul sa plang, sunt trista, ma gandesc la ea, si vreau sa vina inapoi si sa nu mai plece.Maine trebuie sa plece inapoi in Italia si deaja ma simt foarte rau.
Ce sa fac sa imi treaca starea asta? Adica ultima oara m-a tinut 3 zile (vara care a trecut)...in alt an 4 zile sau tot asa nu am un numar exact...
De obicei cand ma iau cu alta treaba poate uit si nu mai am timp sa ma gandesc.Dar acum si scoala se termina axact cand pleaca ea,(La mine este scoala altfel si maine este ultima zi de scoala)...adica poate daca ma mai duceam la scoala uitam si imi trecea mai repede starea asta.
Va rog mult sa ma ajutati. Dau fundita :*. Va multumesc :*

Răspuns Câştigător
| miruna854 a răspuns:

Buna Roxana! Sa stii ca si eu am o matusa care munceste in Italia si eu pateam la fel cand pleca! In acel moment nu ma mai gandeam la nimic in afara de faptul ca as fi vrut sa mai stea cu mine sau sa ma duc si eu cu ea in Italia! Stateam si ma gandeam cand o so mai vad, ce va mai fi peste un an si etc. dar cu timpul m.am obisnuit! Sa stii ca daca vrei sa nu mai fii trista trebuie sa gandesti pozitiv sa spui " Cand va veni ea inapoi voi recupera tot ce as fi vrut sa fac daca nu ar fi plecat " si sa incerci sa intelegi ca asa e viata! In Romania nu exista locuri de munca sad si din aceasta cauza multe persoane apropiate noua aleg calea plecarii! Incearca sa fii cat mai pozitiva si sa incerci sa te gandesti la ce vei face cand va veni ea inapoi! Te pup sper ca te-am ajutat :*

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Veste buna! Se va intoarce in vacanta de vara!