| deea_6201 a întrebat:

Am si eu o problema. Prietenul meu vorbeste urat cu mine si eu i-am permis de la inceput si l`am iertat, insa acum imi pare rau. Acum cateva luni s`a culcat cu o vecina de a lui(o nespalata) si l`am iertat si pentru asta. Mereu ma gandesc ca se vad zilnic si nu imi pica deloc bine acest lucru. A dat in mine de cateva ori si acum imi e teama sa nu se repete.Nu stiu ce sa mai fac, cateoata imi e frica de el, suntem de 2 ani impreuna si la inceput era foarte atent, insa dupa 1 an s`a schimbat radical. Il iubesc foarte mult si nu as vrea sa renunt la el. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| larrii a răspuns:

El te mai iubeste? daca te iubeste si nu vrea sa te raneasca ar trebui sa isi modifice comportamentul. Intr; o zi cand il vezi mai calm sau ai timp sa vorbesti cu el, spune'i ca a trecut atata timp de cand sunteti impreuna si tu il iubesti foarte mult, de aceea l'ai iertat de nenumarate ori, cand tu trebuia sa iei masuri. Nu este normal sa se comporte asa, decat sa te raneasca cand se duce sa faca harcea parcea cu vecina mai bine va despartiti...gandeste; te ca nu e singurul de pe pamantul asta, o sa dureze mult pana o sa te acomodezi fara el dar o sa fie bine cu timpul.
Ai grija de tine!:*

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Vorbeste urat cu tine, te inseala, te bate si mai esti inca cu el?raised eyebrows

| Aηηy a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau as renunta la el oricat de mult l`as iubi.
Nu mai suferi din cauza lui si incearca sa ii explici ca daca nu se poarta cum se purta la inceput te desparti de el si il lasi sa ramana cu "nsepalata".
Daca iti e frica de el si tot da in tine ameninta`l ca suni la politie.
Sau vorbesete`i cu calm si drag si explica`i ca atata timp cat sunteti impreuna trebuie sa va iubiti unul pe altul si sa va respectati.
Eu zic ca nu merita sa mai ramai cu el. DAR acum tu alegi.

| Zmeura a răspuns:

Daca as fi in locul tau i-as da papuci din prima.Ai spus ca il iubesti fa-i si u un scandau de ex :,, Unde a ajuns relatia asta? Tu chiar nu te poti potofi? Ce sunt eu aici? Suntem de 2 ani impreuna si tu te culci cu altele, ma bati si injuri, nu ti-e rusine? etc.Succes!

| kaya a răspuns:

Acest gen de om chiar daca iti promite ca se schimba nu o va face, nu cred ca tie iti place sa iti vorbeasca urat si nici sa dea in tine, trebuie sa faci ceva sa nu ii mai permiti asta, sfatul meu e ca baieti pe lume sunt, il iubesti adevarat dar cat vei suporta asta? pana se umple paharul sad succes si ai grija ce decizie iei sa nu iti para rau dupa aia.Numai bine si Paste fericit

| Bia:X a răspuns:

Stiu ca e greu sa te desparti de cineva dupa 2 anistraight face Dar daca mai ramai cu el e ca si cand nu te-ai iubi deloc pe tine insatisad eu cred ca e mai bine sa suferi acum decat mai tarziustraight face nu te merita!

Răspuns utilizator avertizat
| ZeroBarat1 a răspuns:

Scz, dar iubitul tau ii prea aiurea si ii permiti prea multe! cum adica sa te loveasca?

| :X:X a răspuns:

Nici o data sa nu accepti ca oo fata/femeie sa fie batuta de un baiat/barbat

| deeeeeebora a răspuns:

Poate ca acum nu realizezi, dar iti distrugi viata.esti libera, tanara, nu ai copii cu el sa ai un motiv pentru a ramane cu el.barbatii nu au constiinta, iar daca te vei casatori cu el(presupun ca vrei si tu sa fi mireasa happy )te va lua ca menajera.fi mai dura cu el(poti crede-ma)demonstreazai ca nu te impresioneaza faptele lui. FI de 3XFemeie! SUCCES!

| missmarvel a răspuns:

Da dar ...chiar daca tu il iubesti. dupa ce s-a culcat cu alta si te-a batut. da-l incolo.mai sunt si altii pe lumea asta. oriqum si thu ai gresit ca i-ai permis de la inceput sa iti vorbesca urat. da-i papucii.respect.pastreaza-ti mandria.

| MosCraciun a răspuns:

Sigur te inseala. 100%

| Ego a răspuns:

raised eyebrowsDupa toate cate ti´a facut inca mai esti cu el?
Eu in locul tau. l´as trimite la plimbare fara sa stau pe ganduri!straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tya facut atatea eu zic ca ar fi bine saty vezi de viata ta pentru ca ma sunt alty baiety care te merita si te va respecta

| deea_6201 explică:

Va multumesc mult pentru sfaturi