| Ioana_Cornelia_1997 a întrebat:

Am si eu o problema...Sunt in clasa a10 a și de un timp stau singură in bancă pentru ca prietena care s-a așezat cu mine la început s-a mutat cu iubitul ei in bancă, iar fosta mea colegă de bancă de anul trecut s-a mutat cu o fată care face parte tot din grupul nostru de prieteni. Faza e ca fosta mea colegă de bancă de anul trecut vrea să stea cu mine și eu cu ea, dar problema este ca fata aceea va rămâne singură și ma simt aiurea. Chiar nu știu ce să fac, să rămân singură să nu ma cert cu nimeni, au să vorbesc cu fata aceea ca vrem să ne mutăm ca am stat și anul trecut împreună. Chiar am nevoie de un sfat vă rog frumos.

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da... ce probleme interesante :/ de asta nu se mai gasesc produse bio la toate colturile gratis.

Nu, deci... stai cu colegele tale. Crezi ca daca fata respectiva care urmeaza sa stea singura ar fi in locul tau ar face-o? Este foarte bine ca te gandesti si la alte persoane. Nu credeam ca mai sunt astfel de persoane.
Si te rog... clasa a 10-a? S-a mutat cu iubitul in banca? Imi dau seama. Poti sta unde esti acum ca in maxim cateva luni o sa se intoarca. Nu prea exista iubire prin aceeasi clasa, mai ales a 10-a.

| Ioana_Cornelia_1997 explică (pentru DoarBogdan):

Mă gândesc la ea pentru că în mare parte e vina mea și nu aș vrea să se supere... și mi-e urât să o las singură când eu sunt de vină în tot ce s-a întâmplat.

| SkyPilot a răspuns:

Tu nu faci nimic, fosta ta colega de banca trebuie sa se mute cu tine. Nu ai de ce sa te simti aiurea, fiecare dintre noi facem ce credem ca e mai bine pentru noi. Si tu ai fost "parasita".

| Ioana_Cornelia_1997 explică (pentru SkyPilot):

Problema e că fosta mea colegă nu prea e ok în ideea de a ne mai muta și mai mult eu insist, dar ea zice una face alta...ce ar trebuie să înțeleg? Ca nu mai vrea sau ce?

| SkyPilot a răspuns (pentru Ioana_Cornelia_1997):

Probabil ca nu mai vrea. Faptele conteaza. Daca te rogi de ea, devii penibila.

| Ioana_Cornelia_1997 explică (pentru SkyPilot):

Da, cred că ai dreptate. Mulțumesc pentru răspuns!

| gratargratar a răspuns:

Stai linistita, ca o sa se desparta prietena ta de iubitul ei si o sa vina sa stea cu tine. Relatiile astea din liceu sunt flatulente in vant.

| Ioana_Cornelia_1997 explică (pentru gratargratar):

Nu știu ce să zic și despre aceasta "prietenă". Nu mi se pare ok ce a făcut... să ma lase singură in bancă pentru iubitul ei și in primul rând a fost de acord și a și vrut sa ne mutăm... totuși putea să-mi spună că vrea să stea cu iubitul ei.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Mare chestie. Mare problema ii asta. Eu un an am stat singur in ultima banca. Nu-i chiar asa de rau pe cat ai crede.

Si puteti sa va intelegeti sa stati cate doua cu randul, o zi una din voi sta singura sau cum va intelegeti voi.