| iuliasistrify a întrebat:

Buna am si eu p intrebare.

Ce prietena e aia care mereu se baga peste mine si ma distruge complet? sa ii rasplatesc cu accesiasi moneda, sau ce rietena e aia care te barfeste, sau spune lucruri urate despre tine, ma intreb mereu asta, ce pot face impotriva asta, asa e ea, dar pana acum 2 -3 saptamnai era o colega suppper dar nu stiu ce e cu ea, va rog dati-mi un raspuns, si la cel mai dun dau fundita@

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

*complet
Relatiile astea de prietenie ar trebui sa vina la pachet cu un termen de garatiethinking Nu stiu de ce in general, nu stim sa ne retragem dintr-o relatie cand vedem ca nu mai suntem pe aceeasi lungime de unda? E de vina dorinta noastra de a schimba persoana respectiva sau poate doar de dragul trecutului? Oricare ar fi adevarul trebuie sa fim cinstiti fata de noi insine si sa stim sa punem punct unei relatii de prietenie care nu ne mai satisface interesele de orice gen ar fi elewinking

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Eu iti dau un raspuns sincer mai de graba. Prietena de care scrii tu aici nu e prietena. E un om care nu te place. Ce poti sa faci, in primul rand sa discuti serios cu ea sa vedeti daca se mai poate sa fiti prietenele ce ati fost inainte cu 2 3 saptamani sau nu.Nu trebuie sa te razbuni pe ea, arata-i cine e mai destept. Discutati si raspunsul il ve-ti descoperi impreuna.Bafta!

| luiza a răspuns:

Ar trebui sa fi mai atenta cum iti alegi prietenele, un om care "te distruge complet" sau te barfeste, nu este un prieten. Si nu cred ca ar fi bine sa faci la fel, mai bine trateaza-o cu raceala si cu nepasare si mai ales cauta-ti alti prieteni cu mai mult caracter.

| VodkaCoca a răspuns:

Simplu nu o baga in seama, nu o poti considera prietena! happy

| Yoanna_4969 a răspuns:

Acea "prietena'' pe care ai descris'o tu nu este o prietena! Oamenii se pot schimba in bine, dar si in rau. Daca era o colega super, inseamna ca s-a intamplat ceva in viata ei, poate s-a imprietenit cu cineva respingator care o face si pe ea sa fie la fel. Mai vorbeste cu ea, dar daca se poarta la fel cu tine, indeparteaza'te. Te poate rani cu adevaratsad

| sinblade27 a răspuns:

Seamana cu nevastamea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde stii ca doreste sa te distruga? Poate asta este felul ei de-ati corecta greselile sau doar partea negativa a lucrurilor o vezi tu. Nu lasa niste neintelegeri sa intervina in relatia voastra de prietenie. De asemenea, sunteti sigure ca va mai doriti sa fiti prietene? Trecerea timpului aduce modificari de caracter, ea a luat-o pe o cale si tu pe alta. Daca acesta este motivul, nu mai aveti ce face. Pastrati amintirile si lasati-va deschide pentru lucruri noi.

| Carynutza a răspuns:

Pai de exemplu poate cineva a inventat o barfa despre ea si a spus ca tu i-ai spus-o. apoi ea a aflat si a crezut iar acum vrea sa se razbune pe tine.incearca sa vb cu ea sa vezi de ce se poarta urat cu tine daca pana acum nu era asa.big grin... fundita plsss:*