| anonim_4396 a întrebat:

Buna am un adaptor si am bagat cardul de memorie in el dar nu stiu unde sa bag in calculator? ma puteti ajuta? dau funda:*. mersi:*

Răspuns Câştigător
| mikkhhell a răspuns:

Dupa ce ai introdus cardul in el, daca are forma de stick de memorie il introduci direct intr-o priza USB a calculatorului (dupa ce-i scoti capacul de la capat) sau daca are o forma mai patratoasa il cuplezi la priza USB a calculatorului cu ajutorul acelui cablu scurt pe care il ai in pachetul de unde ai scos cititorul de carduri (acel cablu trebuie sa aiba o mufa mai mare, care intra in calculator la priza USB, si o mufa mai mica, care intra in cititorul de carduri). Prizele USB se gasesc in spatele calculatorului in numar de 4, 6, 8 sau in fata calculatorului in numar de 2, 4 si sunt aproximativ cat degetul inelar ca marime si pe jumatatea lui ca grosime.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer asta ma intrebam si eu