| Ronnie35 a întrebat:

Am un obicei foarte prost, de a ma juca cu buzele, in sensul ca, imi rup toate corjitele pana ce da sangele. Folosesc foarte des balsamuri de buze hidratante si beau des apa, insa, chiar daca am buzele crapate sau nu, tot ma joc cu ele. laughing Va rog sa-mi dati un sfat cum as putea sa scap de acest obicei. Multumesc anticipat. happy

Răspuns Câştigător
| AgentConfidence a răspuns:

Salut, si eu am avut aceeasi problema mai demult si am rezolvat-o cam asa: mi-am pus un elastic la mana si de fiecare data cand imi cojeam buzele tregeam de el. Terapie prin durere, dar chiar a functionat!

| Ronnie35 explică (pentru AgentConfidence):

Mersi de sfat! Am sa-l urmez. happy

1 răspuns: