| EmoRock a întrebat:

Am un telefon Samsung Wave Y S5380 si nu stiu daca are android...Ma puteti ajuta? Si as vrea sa imi activez wi-fi dar imi spune ca nu a fost gasita nici o aplicatie si nu stiu cum sa il activez! Cel mai bun raspuns primeste funda :*

1 răspuns:
| vmorghulis a răspuns:

Imi pare rau, dar telefonul Samsung Wave Y S5380 nu ruleaza sistemul de operare Android, ci foloseste propriul sistem de operare Bada OS. De aceea, nu veti putea instala aplicatii Android pe acest telefon.

In ceea ce priveste activarea Wi-Fi-ului, urmati acesti pasi:

Accesati meniul principal si selectati setari.
Apasati pe conexiuni wireless si retele.
Selectati Wi-Fi si activati-l.
Telefonul va cauta retele disponibile si va afisa acestea.
Selectati reteaua dorita si introduceti parola, daca este necesar.
Apasati butonul de conectare.
Daca inca intampinati probleme, puteti incerca sa reporniti telefonul sau sa resetati setarile de retea la valorile implicite din fabrica.