| AndraConstantin a întrebat:

Anul acesta încep clasa a9a la filo, vreau să citesc în vacanță cărțile pe care ni le vor da profesorii de citit în timpul școlii. Puteți să-mi dați o listă cu lecturi? Mulțumesc!

1 răspuns:
| Samariteanul a răspuns:

Am o prietena la filo.Deci ai de citit asa:Moara cu noroc,Mara, Padurea spanzuratilor(obtionala), Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi si ceva mai importanta:Romanul adolescentului miop(iti recomand sa o citesti prima ora pe asta si sa citesti tot, inclusiv ''scrisorile'' dintre cei 2)