| Endless00 a întrebat:

apelez la fete acum. vreau sa ma epilez pentru prima data pe picioare si nu stiu ce sa folosesc.la cat timp credeti ca va trebui sa o fac din nou avand in vedere ca pana acum nu m-am mai epilat?

5 răspunsuri:
| AngelCrystals a răspuns:

Eu iti sugerez epilatorul electric, nu doare atat de tare precum ceara si parul creste cam in 2-3 saptamani.Preferabil ar fi unul care are accesorii pentru atenuarea durerii.

| Voidwithin a răspuns:

Ceara parosule laughing.

| lifeonlyforlove a răspuns:

Eu iti propun cu o crema depilatoare sau cu ceara ...cu cit mai rar posibil cu atit mai bine. sa o faci din nou cind o sa creasca asa incit socoti ca trebuie iar epilate. daca ai mai putin de 16 nu te sfatui sa incepi sa iti epilezi picioarele

| ᶠᶸᶜᵏᵧₒᵤ a răspuns:

Eu zic să te epilezi cu (,) cremă depilatoare. E cea mai bună metodă.

| αdrïαη19 a răspuns:

IN NICI UN CAZ SA FOLOSESTI BIG!
O crena depilatoare sau o ceara e perfecta big grin 2-3 sapt