| AndraEatsyourBrain a întrebat:

Are ceva daca am prietene cu trei ani mai mari ca mine adica cele de la mine din clasa sunt cam geloase si nu accepta, dar eu ma inteleg bine cu ele. sunt a 6a si nu stiu cum sa fac.voi aveti prietene foarte bune mai mari? dau funda.

Răspuns Câştigător
| mimiwewem a răspuns:

Foarte bine că ai prietene mai mari decât tine, îți pot da sfaturi, și să te susțină în tot ceea ce faci.

4 răspunsuri:
| Emmeii a răspuns:

Bună.

Nu văd să fie vreo problemă, atâta timp cât tu te simţi bine în prezenţa lor şi nu te pun să faci unele lucruri mai puţin "bune", ca să zic aşa, pentru vârsta ta.

Eu personal nu mă înţeleg prea bine cu fetele mai mari decât mine ( eu am 15-16 ani ), mai mari însemnând să aibă cam 18-19 ani, pentru că majoritatea se cred superioare şi au fiţe, aşa că prefer să stau cu prietenii mei care mă ştiu cel mai bine.

Pa pa!

| CarlaAnneMihaela a răspuns:

Nu contează cât de mari sunt prietenele tale, atât timp cât sunt nişte prietene adevărate. sincer, eu nu aş fi prietenă cu cele de vârsta mea dacă ar fi false. gâseşteţi prieteni adevăraţi, indiferent de vârstă. happy

| Malina2002 a răspuns:

Nu are nimic, ce ar putea sa aiba?

| Tegiu a răspuns:

Nu nu are nimic daca ai prietene cu trei ani mai mare decat tine si eu am prieten cu 2 ani mai mare dcat mine.