| hordilaanamaria a întrebat:

Eu am doua prietene care nu se inteleg. Sunt geloase una pe alta si se cearta de la mine sad. Ce pot face sa le impac?

Răspuns Câştigător
| lovepeachgirl97 a răspuns:

Buna Ana. Nu de mult am trecut si eu prin aceeasi problema. Doua prietene care refuza sa se impace, si sunt geloase fara vreun motiv intemeiat. Parerea mea este sa le pui fata in fata, sa vorbeasca ele doua si sa isi spuna problemele. Ce ai mai putea face ( eu asa am facut ) : Invita-le in oras, la o plimbare, de fapt nici nu conteaza unde. Daca au ceva in comun, poti incerca sa vorbesti despre acele lucruri, si ai sa vezi incetul cu incetul ca apele se vor mai linistii si ca vor incepe sa se inteleaga. Daca nu functioneaza, ce mai poti face e sa le dai niste bratari, de exemplu facute de mana sau impletite dar cheia este sa le dai cand sunt ambele de fata, sa vada ca tii la amandoua egal, si ca pot fi si ele prietene, fara sa se supere pe niste aiureli. Sper ca ti-am fost de folos! O zi buna :*