| Mihaaaa a întrebat:

Are cineva caietul pentru vacanta de vara clasa a 6-a editura art? Daca da va rog sa ma ajutati si pe mine cu niste exercitii.V-a fi reciproc dau funda! Mersii la toti!:*:*:*

Răspuns Câştigător
| Fefe600 a răspuns:

Da.Omida este personajul favorit.Tu trebuie sa spui care sunt calitatile si defectele ei

| Mihaaaa explică (pentru Fefe600):

Ms...ai putea sa ma mai ajuti? te rog frumos:*happy

| Mihaaaa explică (pentru Fefe600):

Si la paginele 16 tabelul si 19 tot tabelul stie careva?

| BeCaUsEiLoVeYoU a răspuns (pentru Mihaaaa):

Omizile se transforma in flutur TEXTUL1 TEXTUL2 a caror larva este in omida

8 răspunsuri:
| Mihaaaa explică:

O problema ar fi la pagina 13 exercitiul 1...personajul favorit e omida?

| MissRAWR a răspuns:

2/97? ( exercitiul cu piticii)

| MaxAntonio a răspuns:

Da ne exemple de exercitii ca sa putem sa te ajutam.

| Messi_Andres_1966 a răspuns:

Cum se face tabelul de la pagina 29

| MissRAWR a răspuns (pentru Messi_Andres_1966):

Gasesti greselile, le corectezi si explici de ce nu era corect(de exemplu:"Nu il vad iar". Varianta corecta "Nu il vad, iar" pentru ca inainte de "iar" se pune virgula)