| DeiutzaDeeaL31 a întrebat:

As avea nevoie de un sfat! Plac un baiat, de la 5 ani,la inceput era o joaca,dar pe masura ce am crescut m-am indragostit de el, eu am 14 ani si el are 15 ani,recent s-a combinat cu una si eu sufar foarte mult,plang in fiecare zi,ma gandesc la el intr-una,nu il pot uita,de multe ori am incercat,nu sunt geloasa,dar il iubesc si sufar mult,enorm, aveti vre'o idee..cum sa il uit,sau cum sa nu mai sufar,orcie sfat e bun, va rog ajutati-ma...

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ai tot timpul din lume sa iesi cu baieti si nu are rost sa suferi inca de pe acum, esti tanara si suferinta dauneaza sanatatii

| Esperança a răspuns:

Drăguţa mamii, eu îţi zic să laşi băieţii. La vârsta ta importantă este şcoala.
De ce grăbeşti lucrurile? Toate la rândul lor!

| AndreeutzaDragutzica a răspuns:

La 14 ani ti-e gandul la baietii, concentreaza-te la scoala, vei avea mult timp pentru a-ti gasi un iubit, eu te sfatuiesc sa iti gasesti unul dupa ce termini liceul sau facultata.

| kaoma2008 a răspuns:

Faptul ca nu esti geloasa inseamna ca o parte din tine este fericita daca el este fericit. Incearca sa-ti ocupi timpul cu alte lucruri. Sa iesi cu prietenele sa incerci sa analizezi alti baieti si poate o sa gasesti unul care o sa-ti placa mai mult. Si incearca sa-l ignori poate asa isi va da seama ca poate te place pe tine. Bafta

| LauraRihsoph a răspuns:

Nu-ti mai fa atatea grijii, la varsta ta e normala chestiia asta, cred ca fiecare fata de varsta ta, a trecut prin asa ceva. Insa, aceste sentimente, sunt numai niste iluzii la varsta aceasta, incearca sa faci altceva, sa iesi cu prietenele, sa-l eviti, sa-ti gasesti o ocupatie ca sa uiti de el. Bafta draga!