| Nata2001 a întrebat:

Buna Tpu..Am o întrebare. Cum aş putea să învăt engleza cât mai repede posibil?

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Te uiti la filme in engleza cu subtitrarea in engleza. Citesti articole in engleza, stiri in engleza. Te uiti pe BBC Channel, joci jocuri online si iti faci prieteni de prin alte tari. Nu poti sa inveti o limba peste noapte. Bafta.

2 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Citeste carti in limba engleza (incepand cu carti simple si scurte si continuand cu romane complexe), asculta muzica cu versuri in limba engleza, converseaza cu vorbitori nativi sau vorbitori foarte buni de limba engleza...sunt multe metode! Succes!

| scarlatpaul a răspuns:

Descarcă de pe magazin play, aplicația Duolingo