| doizece a întrebat:

Ieri m-am despartit de prietena mea prima iubire si la mine si la ea.
A durat 8 luni relatia noastra era virgina inainte si era pornita rau sa nu puna suflet la baieti.
Mam strecurat eu in inima ei si m-a iubit enorm acum zice ca nu ma mai iubeste sau asa cred si eu o iubesc pe ea enorm.
Dar am fost un magar cu ea sunt o fire rece.
Acuma zice la toata lumea ca nu mai vrea sa auda de mine ca ma uraste m-a facut un ratat.
Credeti ca o sa ma uite vreodata?
Chiar daca vorbeste asa despre mine.
As vrea sa raman macar prima ei iubire.
Azi am trecut unu pe langa altul nu neam zis nimica nu stiu de ce.
A zis la toti cunoscuti ca nu mai vrea sa auda de mine si nu vorbeste cu ei daca are legatura cu mine.
Credeti ca o sa o mai pot vedea si vorbi cu ea vreodata?
Cemi puteti spune din faptele pe care leati trait voi?

Răspuns Câştigător
| eek a răspuns:

Prima iubire nu se uita niciodata..stai linistit...chiar daca nu spune nimeni lucrul asta..sau nu pomeneste de respectiva persoana..fii sigur ca o sa ramai in sufletul ei..doar sa aiba niste amintiri frumoase alaturi de tine..pt a putea uita de datile cand ai calcat strambtongue

14 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, chiar daca spune ca nu mai vrea sa auda de tine, si spune ca esti un ratat, nu cred ca e chiar asa cum spune, poate zice si ea sa ascunda ceea ce simte de fapt, eu cred ca daca a fost cu tine 8 luni, daca a tinut la tine, atunci nu cred ca te-a uitat, daca ai fost primul baiat pe care l-a iubit, atunci cu siguranta mai tine la tine...

| psiholoaga a răspuns:

"In dragoste indiferenta-i cea mai grea". Cu siguranta ca, la un moment dat, va trece peste si veti putea purta o discutie "aproape" amicala. Dar pana atunci, lasa-i timp si spatiu sa se vindece in ritmul ei, nu o presa. Si sper ca ai invatat ceva din experienta asta si in urmatoarea relatie te vei deschidehappy.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Eu pe bune daca va inteleg pe voi baietii...mai cunosc persoane ca tine... Spui ca o iubesti dar ai fost un magar cu ea...de ce ai face asta din moment ce tii la ea? Omule daca tii la o fata arata'i...nu ca vai doamne o sa rada prietenii tai de tine ca esti prea romantic si bla bla...nimeni nu ti'a spus sa fii romantic dar din cand in cand mai e nevoie si de un gest sa arati ca tii la ea...asta o sa'i creasca increderea in tine.Si in legatura cu ea...sunt sigura ca inca mai tine la tine...stii tu...prima iubire nu se uita asa usorwinking. Incearca sa fii tu cel care ia initiativa...margi si vorbeste cu ea.Si daca vezi ca ea nu te saluta pe strada nu da inapoi... tu salut'o. daca treci iar indiferent pe langa ea o sa creada ca esti acelasi om rece cu care a fost.In plus sunt sigura ca te'ai purtat asa cu ea din cauza prietenilor sau ceva de genu.Mergi si vorbeste cu ea si spune'i ca o sa incerci sa nu mai fii asa.
Succeswinking

| zanabuna a răspuns:

Vorbeste cu ea. spune-i k ai gresit si nu ti-ai dat seama de acest lucru pana ai pierdut-o. cerei iertare, spune-i k o sa te schimbi si nu o sa mai fii asa rece.doar k ai nevoie si de ajutorul tau.

Cu cat trece timpul, ranile se vindeca... daca nu voiai sa o pierzi nu procedai asa. fetele vor sa fie protejate, iubite...cu firea ta "rece"ti-ai pierdut iubirea ta.si in viata ai multe de pierdut daca nu te schimbi.

Ea ink mai tine la tine.prima iubire nu se uita asa usor.winking

| d33a_9154 a răspuns:

Fetele sunt cam dificile ...chiar daca zice acest lucru .eu sunt mai mult decat sigura ca se dandeste la tine happy...si cine stie noptine le petrece numai cu tine in gand happy... fa bine si vorbeste cu ea .intalnitiva doar voi doi happy.Explica-i.Va intelege si iti va spune ca si ea te iubeste si sti de ce zic asta .Pentru ca o iubire nu se uita usor fie ea de o saptamana. da pai 8 luni -fi tandru cu ea-complinsteaz-o-schimbate daca vrei sa fie alaturi de tine happy...bafta si ai grija ce facihappy... sper sa te ajute sfatul meu :X:X:X... daca e sa fie da happy... da un semnlaughing.Sa ai mult noroc

| Marya_1984 a răspuns:

Hei. Iti spun din proprie experienta ca da, inca mai tine la tine. Si prietenul meu actual este la fel ca si tine. O fire rece. I-am zis sa se schimbe caci mie nu-mi place asa. si tot incearca dar la fel ramane. Azi ma gandeam sa il parasesc insa stiu ca tine la mine enorm. nu stiu ce sa fac.

Insa in legatura cu ce ai zis tu, da, fata te mai iubeste insa este complexata de atitudinea ta. Ar trebui sa-i ceri iertare, si sa-i recastigi increderea, poate se va schimba ceva intre voi. Dar fii sigur ca inca mai tine la tine enorm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum e sa fii inselata... dezamagita ...sau sa-ti fie da-ti "papucii"... e normal ca ea sa nu mai vrea sa auda de tine...si sa te jigneasca pentru ca o meriti...incerca sa faci cumva si sa discuti cu ea... cereti scuze...si zii ca u o iubesti cu adevarat... dar chestia e ca conteaza si fff mult felul in care u ai gresit fata de ea...pentru ca nu ai mentionat ce i-ai facut...sau a fost doar chestia ca ai fost "rece"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine e la fel am avut un prieten timp de 7 luni si a fost prima mea iubire desi am 27 ani el 32 si imi zice ca nu vrea sa mai auda de mine desi stiu ca ma mai iubeste cum il iubesc si eu. nici eu nu stiu ce sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Regretele tarzii nu ajuta la nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A trebuit sa iti dai seama tocmai dupa 8 luni k o iubesti?
nu te-ai gandit ca o sa se ajunga aici?
las-o sa isi vada de viata ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea face asa cum spui tu pentru ca te iubeste enorm si vrea sa te apropii tu de ea...Asa faceam si eu:d:d:

| doizece explică:

Dar nu vreau alta relatie, o vreau pe ea

| doizece explică:

Nu il parasi crede-ma ca e oribil o fi el rece dar te iubeste, stiu cum este sa fi el

| doizece explică:

Am incercat sa vorbesc cu ea. cu trandafiri rosi. cu detoate s-a schimbat