| Ionella98 a întrebat:

As dori si eu niste statusuri frumoase si noi depre fete,prietenie, invidie etc.Multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| Lexiiii a răspuns:

1. Si intr-un final, nu simt nimic

2. De mâine uit de tine, promit!

3. Oamenii care vor sa ramâna în viata ta, vor gasi tot timpul o cale.

4. Nu pe tine te vreau îmapoi, ci doar inima pe care mi-ai smuls-o din piept? i ai luat-o cu tine fara sa întrebi.

5. Daca dragostea exista doar în vise, nu ma trezi niciodata.

6. Când spui prieten spui o parte a sufletului tau pentru ca prietenul este cel care îti cunoaste tainele si
nu te judeca pentru momentele în care esti nesigur, prietenul îti ofera un cuvânt de încurajare.
Când spui prieten spui o parte a viselor tale pentru ca prietenul este acela care viseaza împreuna cu tine,
iar atunci când toate portile s-au închis si visele tale par sa ramâna doar atât... vise,
el este cel care gaseste modul de a le transforma în împliniri.

7. Uneori nu mai exista a doua sansa.
Uneori nu mai exista a doua oportu

8. Atâta timp cât nu ai a? teptari de la persoanele din jurul tau, nu po? i fi dezamagit sau ranit.

9. Nu-mi judeca deciziile daca nu-mi cunosti motivele.

10. Pe cine vreau sa mint? Adevarul e ca înca îti caut chipul în fiecare persoana pe care o vad...

11. Daca pleci fara motiv, nu te întoarce cu o scuza

12. Îmi pare rau dar trebuie sa fiu puternica? i sa te las în urma. Doar a? a ma pot vindeca de tine? i de trecut.

13. Oare de ce am atâta nevoie de tine?

14. Eu nu? in pe nimeni lânga mine cu for? a. Cine vrea sa-mi fie prieten, bine, cine nu, e liber sa plece.

15. Eu am ales sa plec dar inima m-a obligat sa a? tept.

16. Într-un final, mi-am dat seama ca fericirea depinde doar de mine!

17. Dupa ce a plecat el a-ti plecat si voi. si atunci mi-am amintit de ce vroiam sa fiu singura.
Iubitii te ranesc, prietenii te ranesc, toata lumea te raneste,
asa ca mai bine singura decât sa-mi fie inima calcata în picioare de fiecare data.

18. Nu confunda orgoliul cu demnitatea!

19. Dragoste cu sila nu se poate. Ea exista sau nu. Daca nu exista trebuie sa fii
în stare sa recunosti acest lucru.
Daca exista trebuie sa faci tot ce-i necesar pentru a fi împreuna cu cel pe care-l iubesti

20. Coincidentele nu exista. Totul se întâmpla cu un motiv.

21. Pentru ca insulta ta sa fie cu adevarat eficenta, nu crezi ca ar trebui sa imi pese?

22. Nu fi surprinsa, falsitatea oamenilor nu se va termina niciodata

23. Cateodata faptul ca ii ceri cuiva iertare nu inseamna neaparat ca tu gresesti si cealalt are dreptate.
Inseamna ca pretuiesti relatia dintre voi mai mult decat orgoliul tau

24. Cateodata trebuie sa-i uiti pe cei care au plecat, sa-i apreciezi pe cei care au ramas,
si sa te bucuri pentru cei care vor veni

25. Nu am nevoie de cei care ma judeca, ci de cei care ma inteleg

26. Despartirea doare, dar uneori doare si mai rau sa ramai cu el

27. Daca imi aduc aminte de trecut, nu regret decat ca ti-am intins mana cand ne-am cunoscut

28. Oameni care sunt facuti unul pentru altul, se vor gasi pana la urma

29. Prieteni adevarati sunt aceia care iti stiu toate povestile, toate secretele, si inca iti este alaturi.

30. Din pacate nu exista nimic 'bun' în 'ramas bun'.

31. Uiti! Il revezi, si s-a dus cu uitatul tau!

32. Sa fi puternic inseamna sa renunti la persoanele care iti fac rau, chiar daca absenta lor te va durea.

33. Unii oameni trebuie sa se desparta ca sa isi dea seama ca sunt facuti sa ramana impreuna!

34. Sa ierti e divin dar sa il trimiti la dracu e senzational.

35. As fi mers cu tine peste tot, dar acum la dracu cred ca te poti duce si singur.

36. Daca ceva e important pentru tine, vei gasi tot timpul o cale de a ajunge la acel ceva,
daca nu, vei gasi tot timpul o scuza sau un pretext pentru a renun? a.

37. Pleci din viata mea? Sa-ti chem un taxi?

2 răspunsuri:
| cataleya a răspuns:

Zambeste celor ce te urasc sa simta ura ta,
Zambeste celor pe care ii iubesti sa simta dragostea ta,
Iar daca vreodata cei pe care ii iubesti te vor trada,
Zambeste sa simta indiferenta ta!