| Criss1105 a întrebat:

Buna ...as dori si eu un sfat ...in clasa mea este un baiat care il plac de cv timp si anul trecut am fost impreuna cv timp dupa ce am aflat ca este cu cea mai buna prietena a mea...acum am inteles ca erau doar buni amici si se distrau impreuna...acum ma priveste insistent in timpul orelor si nu stiu cum sa fac sa vb cu el sa ii spun ca vreau sa fim iar impreuna...ma puteti ajuta?
multumesc

6 răspunsuri:
| marsy a răspuns:

Mda. intreaba-l de ce te priveste asa insistent. Eu cred ca el mai simte ceva pn tine. dar poate nu indrazneste sa-ti spuna.
Vb cu el. sh vezi ce iti spune. sh te va lamuri chiar el.

:*:*:*

| amaadina a răspuns:

Intraba`l de ce se uita asa insistent la tine.big grin*

| sigmanet a răspuns:

Fara timiditati. Vorbeste cu el, rezolvati totul prin comunicare. Poti chiar sa-i lasi de inteles ca-ti pare rau ca anul trecut l-ai judecat gresit, totusi ai grija la aparentehappy. Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cel mai bine întreabă-l de ce are privirea insistentă asupra ta?
Numai prin comunicare vei știi în ce ape se scaldă. Mare grijă să nu suferi din dragoste!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul Legiuitoarei este bun. Intreaba-l de ce te priveste insistent, dar nu te oferi prea repede. Nu uita ca anul trecut a fost putin cu tine dar a preferat-o pe prietena ta, deci nu te simpatiza prea tare. Acum fiind liber se gandeste la tine stiind ca il placi, dar oricand poate sa te lase pentru cineva nou care ii starneste interesul. Ai grija!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu sa mentii o relatie cu un coleg de clasa sau de scoala. vei avea de suferit prea mult si nu emrita... dragostea ta nu incepe la scoala si nu se termina aacolo. relaxeaza. te. fa. ti timp si pentru alte locuri unde ai ocazia sa dai de cel pe care il vrei cu adevarat.