| andrei95 a întrebat:

as vrea foarte mult sa ma ingras si as vrea sa stiu daca nu fac sala dar fac flotari, genoflexiuni s.a. si as lua proteine ar fi rau? Si proteinele au reactii adverse si care sunt ele?
http://www.biotechnutrition.ro/......gain-.html
Si imi puteti spune daca sunt bune aceste proteine?

Răspuns Câştigător
| maria9607 a răspuns:

Cea mai mare greseala pe care o poti face este sa incepi sa mananci foarte mult, sa iti'' suprasoliciti'' stomacul sau sa incepi sa iei tot felul de pastile sau proteine cum spui tu pentru ca. dupa aceea vei incepe sa te ingrasi tot mai tare si cazi in cealalta extrema. uite ce iti propun eu sa faci. un om trebuie sa aiba 3 mese principale +2 gustari. mananca alea 3 mese principale, la pranz consumand 2 feluri. daca cei care doresc sa slabeasca consuma la gustari iaurt, fructe. tu consuma de exemplu un senvis, doua + iaurt+ fructe. nu te indopa cu fast-food, prajeli, dulciuri, cipsuri... fii chibzuit! aa, si cand observi ca te-ai ingrasat cat ai vrut, mai redu din mancare, sa nu fie prea multa si sa te ingrasi si stabileste-ti un meniu potrivit, de mentinere sa zicemhappy

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Tu te-ai uitat ce contine produsul ala? Abia are 21 % proteine si are 70 % dextroza ( zahar ). Deci practic e o punga de zahar.

Ori iti cumperi ceva ca lumea, ori ramai la proteinele din mancare ( carne, peste, branza, oua, lactate )