| JustLauren a întrebat:

Buna:*
as vrea sa fac ceva sa am dinti mai albi... mi-a trecut prin cap sa ma spal pe dinti cu sare
dar e sanatos? adica nu o sa se intample nimica cu dinti mei nu?
si cum se procedeaza? dupa ce ma spal cu sare ma spal si ci pasta de dinti ...sau?

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, ai putea sa te speli cu sarea sau bicarbonat, dar atentie - nu mai des de o data la 10 zile! Altfel poate fi daunator. Dupa ce te speli cu sarea sau bicarbonat, trebuie sa te speli si cu pasta de dinti, ca sa-ti protejezi dintii de bacterii. Succes!

| ancutsa410 a răspuns:

Spalate cu bicarbonat de sodiu. dar nu foarte des!
1 data la 10 zilehappy dupa care speli cu pasta de dintzi

| Bab a răspuns:

Buna cu sare sau bicarbonat
are efect!