| ii a întrebat:

Cum imi pot albi dintii? Am auzit ca cu sare thinking Cand ma spal pe dinti sa adaug si sare thinking Se albesc? A incercat cineva? As vrea sa-mi recomandati ceva, care l-ati folosit. Multumesc :d Fuunda big grin

Răspuns Câştigător
| нєуOнєуOнєу a răspuns:

Cu sare si bicarbonat de sodiu tii albeste, dar,:-s tii macina.
Cel mai bine ar fi sa-ti consulti dermatologulwinking
Bafta!:d

15 răspunsuri:
| εʟεпα a răspuns:

Cu pasta de dintilaughing

| SugarAndSpice a răspuns:

Poti cu lamaia sau bicarbonat. Nu se albesc pe loc, dar oricum mai repede de cat cu pasta de dinti singura.

| нєуOнєуOнєу a răspuns:

Scz era : stomatologul*

| Allyţu a răspuns:

Eu am auzit ca daca pui bicarbonat... in fine straight face

| rafi96 a răspuns:

E o prostie treaba cu sare si bicarbonat laughing. Merge dar macina dintii, foloseste Pasta de dinti Signal.winking
Funda big grin

| nicoletahatos a răspuns:

Buna!
1. e vorba de sare de lamaie(poate fi si bicarbonat)
2. mi-a spus dentistul ca nu e bine pentru ca ti se roade smaltu de pe dinti(sau ceva de genu)si ti se strica dintii!
eu nu tias recomanda!
funda?

| vis a răspuns:

1. pasta de dinti Sensodine
2. Crest 3D White Whitestrips [ cel mai rapid efect ]

| ManutzuWolfy a răspuns:

Pai incearca cu Dicarbonat. Pui pasta de dinti pe periuta, si dupa pui si praf de dicabornat.Si te speli.Si sa vezi ca o sa se mai inalbeasca foarte repede, daca te speli in fiecare zi de 2 3 ori :d

| rippE a răspuns:

Prima data cumperi un Colgate Max White. te speli cu pasta. dupa aia pui pe periuta bicarbonat de sodiu si freci fara nimic doar bicarbonatu si in 2 o sa vezi rezultatele foarte tare...happy funda!

| Taaci a răspuns:

Da, se albesc de la sare.Acest efect il poate avea dupa o spalare, dar mai intens dupa mai multe spalari. De exemplu poate ai incercat pasta Parodontax, care contine de asemenea sare. Albeste dinti dar are un gust destul de neplacut.

| RamonaPgstai a răspuns:

Bicarbonat si sare dar mai bun e bicarbonatul o colega de-a mea s-a facut cu bicarbonat de aproape un an si dupa aia avea dintii albi dupa aia a folosit pasta de dinti in continuare am zis ca o sa folosesc si eu metoda asta funda plz ca am putine plz plz plz:X:X:X

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| CNlaet a răspuns:

Nu este recomandat sa te faci cu sare. du-te la dentist si fa-ti un detatraj si spala-te pe dinti dupa fiecare masa. (daca esti in vizita ia-ti cu tine Orbit white)

| andreea_5200 a răspuns:

Da faci gargara cu apa si sare

| InnocentSmilex a răspuns:

Eu am incercat asta cu o prietena. acum 1-2 ani :]]. De recomandat. nu prea stiu ce. Ceilalti useri o sa-ti zica la sigur. Scuze. Insa cu sarea, merita incercat. Eu cu fata aia am lua-o in gluma. Inca o mai luam. Depinde si daca o vei folosi de fiecare data cand te speli. Eu am facut o data si gata. nu se albesc :]]. Imi e totusi sa nu ti se intample ceva cu dintisorii :]] Dar nah.