| Nuvreausaimipunnume a întrebat:

Buna as vrea sa ma mut la alta clasa din scoala mea, deoarece am colegi d-aia barfitori, nesimtiti si care fac misto.Suntem doar 17 copii in clasa iar profesorii sunt ok doar la cateva materii. Dirigintele este foarte ok la clasa unde sunt momentan iar la cea la care vreau sa ma transfer e diriginta profesoara mea de sport cu care nu ma inteleg minunat.Si nu prea stiu ce sa fac, colegii nu sunt o problema pentru ca ma cunosc cu toti si sunt super de treaba.Va rog vreau si eu un sfat

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Nu stiu a intrebarea asta trebuie sa ti raspunzi chiar tu. Trebuie sa pui in balanta avantajele si dezavantajele mutarii in alta clasa iar daca tu simti ca ti ar fi mai bine acolo atunci nu ezita si muta te. Zici ca in clasa unde vrei sa te muti colectivul ti se pare prietenos poate si profesorii dar nu te intelegi la fel de bine cu diriginta lucru care se poate ameliora pe parcurs. Daca nu te simti deloc bine in clasa ta atunci transfera te. Tu stii ce e mai bine pentru tine.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de directorul scolii si de diriginti daca sunt de acord cu transferul!
Eu sunt curioasa sa aud motivul serios, pe care trebuie sa-l pui in scris, ca sa-ti fie aprobat tarnsferul!

| cyupaku a răspuns:

Te intereseaza mai mult colegii si barfele? axeaza-te in principal pe materie si o relatie buna cu profesorii