| Elenaelly136 a întrebat:

As vrea sa mă sfatuiti cu ceva... de ceva vreme îmi place de un băiat,dar și el mă place,sa uita mereu la mine insa niciunul nu ne salutam

4 răspunsuri:
| crazypop a răspuns:

Păi el aşteaptă să fie abordat probabil este timid şi el, fă tu primul pas dacă tot iţi place de el o să-i facă mare plăcere şi poate o să iasă ceva foarte frumos pe urmă.

| annempx a răspuns:

Poti face tu următorul pas, sau poti astepta sa-l fac el....incearca sa vorbesti mai mult cu el!

| Elenaelly136 explică:

As vrea sa ii dau cerere pe Facebook insa îmi este teama sa nu mă fac de rușine, voi ce ziceți?

| Nemessys a răspuns (pentru Elenaelly136):

De ce sa te faci de rusine? straight face
Uite. si baietii gandesc la fel. Le este intr-un fel teama sa intre intr-o discutie cu o fata cam tot din acelasi motiv.
La tine si la ei este teama de esec. Asta este toata faza.
Nu te faci de rusine daca ii dai cerere de prietenie pe Facebook si dupa ii trimiti un mesaj de genul :

,, Buna, eu sunt..., incantata, vrei sa facem cunostinta? happy "

Crede-ma, nu este nimic anormal in asta. Nu are cum sa se duca la toata lumea si sa zica :,, ia uite. fata asta mi-a dat cerere pe Facebook, mamaa rolling on the floor) cat de proasta este. rolling on the floor " Nu are cum sa rada de tine pe seama asta. Adica sa fim seriosi, e o amarata de cerere si un amarat de mesaj, nu te faci deloc de rusine. Poti spune ca pur si simplu iti place sa socializezi si sa-ti faci multi prieteni. Este ceva gresit in asta? Nu. deci o poti face fara nicio problema.

Chiar daca nu inteleg eu cum de-ti place de acel baiat daca nu ai vorbit niciodata cu el. Dar ma rog. presupun ca arata bine, asa-i?winking
Apropo. cati ani aveti?