| Danaa_8203 a întrebat:

Hello all.

Am cunoscut un baiat de la mine din bloc( s-a mutat de curand ). ne vedem aproape in fiecare zi si ne uitam unul la altul mai mereu
El se uita la mine asa atent si niciodata nu ne.am evitat
dar nu ne salutam nici nimic

Mie imi cam place de el si cred ca si lui dar nu stiu cum sa ma bag in seama cu el si ce sa fac?

voi ce ma sfatuiti?

dau fundita :X multumesc

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Saluta-l macar.E vecin,chiar e asa grav sa-i spui un "buna"? Si, pe urma, vezi...Continua sa-l privesti, zambeste-i...Ce altceva?

| mgtow a răspuns:

Ii ceri prietenia la inceput si cu timpul deveniti ceva serios adica relatie stabila.

| Virkno a răspuns:

Du-te la el si vb ce naiba. Spune-i daca vrea sa mereti in oras sau chestii din astea si vb cat mai mult cu elsa aflii cei place ce nu-i place.Si poate o sa fiti si impreuna

| purplegirl1234 a răspuns:

Pur si simplu, ii zambesti si te duci al el ii spui buna, te prezinti vorbiti apoi il intrebi chestii despre el ce ii place sa faca cati ani are? chestii din astea si sigur o sa va imprieteniti si cu timpul cu cat vorbiti mai des sigur o sa aveti o relatie:*

| HeloKity a răspuns:

Pai de exemplu. Dimineata sau dupa-amiaza cand invatati amandoi poti merge cu el odata si il intrebi (ce faci,la scoala inveti,iesi pe afara), sau te-ai putea baga in seama cu el,tot asa daca vrea sa iasa pe afara,daca pot da si eu un beep pe telefonul meu sa vad daca e in casa si asa ii poate ramane numarul lui in telefon,sau pur si simplu il poti intreba daca el te place, iar tu poti prinde putin curaj si sa-i spui ce gandesti pentru ca astfel vei reusii tot ce iti doresti, cu putin curaj si speranta.Baftahappy