| dida_1258 a întrebat:

BUNA AS VREA SA STIU ISUS A MURIT PE CRUCE S-AU PE STALP DE TORTURA?

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Pe cruce ma desteptule ...si un copil de 5 ani stie!

| Twp3w a răspuns:

Pe cruce logik! happy
FunDaaa?:X

| FïяŠtℓovε a răspuns:

Doamne...straight face Iarta'l! laughinglaughinglaughing
May pe crucestraight face n'ai vazut si u macar filmu daca nu ai auzit sau citit pe nicaieri?
Hai mai...laughing
FunDitsaa?batting eyelashes

| MrEgipt a răspuns:

Pe cruce funda?

| Wotan a răspuns:

Pe cruce zic preotii, dar istoricii inca se chinuie sa raspunda la intrebare daca rastignirea era folosita argumente sunt pro si contra (ma doare capul sa ti le spun acum). ce-l ma bun argument pro sunt multe icoane pictate in perioada Lui care il infatiseaza rastignit pe cruce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe cruce ma nu pe stalp cred ca cam chiulesti de la religie