| Papusicaaaaaa12321 a întrebat:

as vrea sa stiu voi cum invatati la scoala? lectiile pentru a 2-a zii? eu nu prea am note bune si as vrea sa incerc metode noi de invatare happy. multumesc anticipat

1 răspuns:
| Antikku a răspuns:

Ai putea incerca sa fii atenta la ore...pentru a retine cate ceva din clasa. iar acasa ar trebuis a citesti cu voce tare lectille.
de exemplu: daca iti place o materie, invata repede la aceea. apoi continui cu ceva mai putin dificil si tot asa. si propune-ti un program strict, pe care sa fii constenta sa il respectie.

Ar trebui de asemenea sa te gandesti ca, daca inveti bine lectia la o materie, poti lua o pauza mai mare dupa si poti fi linistita ca nu o sa iei note mici.
Daca e necesar poti lua meditatii la materiile importante. Mai poti sa inveti si cu vreo prietena ceva, e mai simplu in doi. Dar sa fiti constiincioase cat invatati, apoi va puteti distra.
E in regula daca poti invata si cu o melodie fara versuri in surdina. E relaxant. Trebuie sa fii odihnita, ca sa poti asimila mai multe informatii.

Sper ca o sa reusestihappy